wz


Masáže

Zen-shiatsu:

-ošetření probíhá po předchozí diagnostice (vyberu nejplnější a nejprázdnější meridián)
-ošetřím dva vybrané meridiány - orgány. Prázdná místa doplňuji a plná rozptyluji. V případě, že se klient dokáže uvolnit, dojde k „nastartování samoléčebného procesu v těle."
Ošetření probíhá na futonu a klient je převlečený do tepláků, trička s dlouhým rukávem a čistých ponožek. Při ošetření má většinou zavřené oči, uvolní se, mnohdy i usne. Může cítit lehtání, mravenčení, teplo, energii. Reakce v organismu bývají např. prohloubené dýchání, škručení v břiše, škubnutím končetin, ale i smích nebo slzy. Ošetření trvá přibližně 60 až 75 min. někdy déle.
Shiatsu slouží především jako prevence.
- více info na www. Darja Shiatsu School


Klasická masáž

-ošetření podle domluvy, využití baněk, moxy. Viz úvod
Ošetření trvá 60 minut.


Baňkování

-baňky se přiloží na kůži na určité body (podle potíží klienta), nasaje se kůže a podkoží do baňky a podle potíží se nechá na místě 5-30 min
-při baňkování musíme počítat s tím, že se většinou v místě přiložení baněk objeví fleky - jedovaté toxiny z těla a ty do týdne vymizí.
-kromě toho, že se klientovi uleví, tak dalším kladným efektem baňkování je, že se lépe prokrví svaly, klouby, působí protibolestivě, protistresově.
Kontraindikace:
-nesmí se používat u krvácivých stavů (hemofilie)
-používám plastové baňky s ventilkem - nikoliv ohňové baňkování


Moxování

-při moxování využíváme teplo vznikající rovnoměrným pomalým hořením vláken pelyňku, které proniká do svalů, ohřívá dráhy a podporuje oběh čchi v organizmu, zbavuje chladu a vlhkosti, odstraňuje stagnaci krve a doplňuje spotřebovanou čchi v organizmu.


Tygrování

-je podobné moxování, ale užívají se zapálené bylinné tyčinky v kovovém pouzdře, kterými se pohybujeme přímo po kůži.


Aurikuloterapie

-využívá se mikrosystém ucha - můžeme použít jako doplňkovou léčbu pro dobu do příští návštěvy
-použiji buď semínka vakárie nebo miniaturní jehličky - oboje je přelepeno malou leukoplastí


TČM

-první setkání probíhá podrobným rozhovorem nad dotazníkem (odpovědi si můžete promyslet než půjdete na ošetření, jenom je pak upřesníme. Viz kolonka Dotazník)
Podle zjištěných údajů o Vašem těle a Vašich potíží určíme Vaši konstituci a postup při léčbě
- 3 hodiny před ošetřením nic nejezte a nepijte (pouze čistou vodu ano), aby se Vám nezbarvil povrch jazyka - využívám diagnostiku jazyka.
-k léčbě dle TČM lze kromě metod akupresury, baňkování, moxování, aurikuloterapie využít i byliny ve formě tablet, které dováží z Číny MUDr. Hoffmann - lze je objednat přes internet nebo zakoupit v některých lékárnách či zdravých výživách - vždy prosím konzultujte!!


Výživové poradenství

-tak jak jsem napsala již v úvodu, počítejte s potřebou změnit jídelníček a zvyklosti, pokud jíte klasicky.
-není dobré jídelníček měnit radikálně, ale budeme po malých krůčcích zařazovat vhodné potraviny, kuchyňskou úpravu a vyřazovat věci nevhodné (nic se nestane, když si někdy zahřešíte - tělo si s tím poradí, ale nesmí to být denně)